Města a obce

Karviná – Přehled měst (7) a obcí (10) spadajících pod okres Karviná.

Rychlé přesuny po okrese Karviná zajišťuje svými zeleno-bílými autobusy ČSAD Karviná a pro nasátí té pravé fotbalové atmosféry, kdy se za fotbalem jezdí vlakem a na stadion chodí pěšky, je možné mezi některými městy a obcemi v okrese Karviná využít přesunů vlaky Českých drah.

Města

Pod OFS Karviná spadá 7 měst – Bohumín, Český Těšín, Havířov, Karviná, Orlová, Petřvald a Rychvald.

 • Bohumín (FK Bospor Bohumín, TJ Viktorie Bohumín, FK Slovan Záblatí) – Město v okrese Karviná na hranici s Polskem s okolo 21 tisíci obyvately o rozloze přibližně 31 kilometrů čtverečních. Bohumín se skládá ze sedmi městských částí – Nového Bohumína, Starého Bohumína, Skřečoně, Záblatí, Pudlova, Šunychlu a Vrbice. Na severozápadě města vtéká řeka Olše do řeky Odry.
 • Český Těšín (FK Český Těšín, TJ Slovan Horní Žukov) – Město v okrese Karviná na hranici s Polskem s okolo 25 tisíci obyvately o rozloze přibližně 34 kilometrů čtverečních. Český Těšín se skládá ze šesti částí – Dolního Žukova, Horního Žukova, Koňákova, Mistřovic, Mostů a Stanislavic.
 • Havířov (MFK Havířov, TJ Dolní Datyně, FK Gascontrol Havířov, TJ Slovan Havířov) – Město v okrese Karviná s přibližně 73 tisíci obyvately o rozloze okolo 32 kilometrů čtverečních. Havířov se skládá z osmi částí – Bludovic, Dolní Datyně, Dolní Suché, Města, Podlesí, Prostřední Suché, Šumbarku a Životic.
 • Karviná (MFK Karviná, TJ Lokomotiva Louky) – Okresní město na hranici s Polskem s přibližně 55 tisíci obyvately o rozloze okolo 57 kilometrů čtverečních. Řeka Olše. Karviná se nachází na severovýchodě České republiky kompletně ve slezské části Moravskoslezského kraje na hranici s Polskem. Karviná se skládá z devíti částí – Fryštát, Doly, Darkov, Ráj, Staré Město, Nové Město, Mizerov, Hranice a Louky.
 • Orlová (FK Slavia Orlová Lutyně, TJ Slovan Orlová, TJ Baník Fučík Orlová) – Město v okrese Karviná s okolo 29 tisíci obyvately o rozloze přibližně 25 kilometrů čtverečních. Orlová se skládá ze čtyřech městských částí – Město, Lazy, Poruba a Lutyně.
 • Petřvald (TJ Hepo Petřvald, SK Slavoj Petřvald) – Město v okrese Karviná s přibližně 7 tisíci obyvately o rozloze okolo 13 kilometrů čtverečních.
 • Rychvald (TJ Baník Rychvald) – Město v okrese Karviná s přibližně 7 tisíci obyvately o rozloze okolo 17 kilometrů čtverečních.

Obce

Pod OFS Karviná spadá 10 obcí – Albrechtice, Dětmarovice, Dolní Lutyně, Doubrava, Horní Bludovice, Horní Suchá, Chotěbuz, Petrovice u Karviné, Stonava a Těrlicko.

 • Albrechtice (FK Baník Albrechtice, TJ Albrechtice u Českého Těšína) – Obec v okrese Karviná s přibližně 4 tisíci obyvately o rozloze okolo 13 kilometrů čtverečních.
 • Dětmarovice (SK Dětmarovice) – Obec v okrese Karviná s okolo 4 tisíci obyvately o rozloze přibližně 14 kilometrů čtverečních.
 • Dolní Lutyně (TJ Sokol Dolní Lutyně, TJ Sokol Věřňovice) – Obec v okrese Karviná s okolo 5 tisíci obyvately o rozloze přibližně 25 kilometrů čtverečních. Dolní Lutyně se skládá ze dvou obecních částí – Dolní Lutyně a Věřňovice, dřívě dvě samostatné obce sloučené v roce 1975. Část Dolní Lutyně se ještě dělí na části Střed, Zbytky, Výšina a Nerad.
 • Doubrava (Baník OKD Doubrava) – Obec v okrese Karviná s okolo 1 tisícem obyvatel o rozloze přibližně 8 kilometrů čtverečních.
 • Horní Bludovice (FC Horní Bludovice) – Obec v okrese Karviná s okolo 2 tisíci obyvately o rozloze okolo 9 kilometrů čtverečních sousedící s Havířovem. Obcí protéká řeka Lučina a působí fotbalový klub FC Horní Bludovice.
 • Horní Suchá (TJ Depos Horní Suchá) – Obec v okrese Karviná s okolo 5 tisíci obyvately o rozloze přibližně 10 kilometrů čtverečních.
 • Chotěbuz (bez fotbalu) – Obec v okrese Karviná s okolo 1 tisícem obyvatel o rozloze přibližně 10 kilometrů čtverečních.
 • Petrovice u Karviné (TJ Lokomotiva Petrovice, TJ Internacionál Petrovice) – Obec v okrese Karviná s okolo 5 tisíci obyvately o rozloze přibližně 20 kilometrů čtverečních. Petrovice u Karviné se skládají ze čtyřech obecních části – Petrovice u Karviné, Dolní Marklovice, Prstná a Závada.
 • Stonava (SK Stonava) – Obec v okrese Karviná s okolo 2 tisíci obyvately o rozloze přibližně 14 kilometrů čtverečních.
 • Těrlicko (FK Těrlicko) – Obec v okrese Karviná s okolo 4 tisíci obyvately o rozloze přibližně 25 kilometrů čtverečních. Těrlicko se skládá ze třech obecních částí – Dolní Těrlicko, Horní Těrlicko a Hradiště.
Sdílet článek na FacebookuSdílet článek na Twitteru
Rostislav Gawlas 145 Článků
Sportovní bloger a SW vývojář se zájmem o informační technologie. Aktivní hráč fotbalového manažeru Soccer Project. Motto: „Fotbal ten je nejlepší, to správný trouba ví.“

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*