Okresní přebor – Karviná

Neoficiální fotbalový zpravodaj z karvinského okresního přeboru

Okres Karviná

6 min read

Karviná – Přehled měst (7) a obcí (10) spadajících pod okres Karviná.

Města

Pod okres Karviná spadá 7 měst – Bohumín, Český Těšín, Havířov, Karviná, Orlová, Petřvald a Rychvald.

 • Bohumín – Dvacetitisícové město v okrese Karviná na hranici s Polskem o rozloze přesahující třicet kilometrů čtverečních. Bohumín se skládá ze sedmi městských částí. Nového Bohumína, Starého Bohumína, Skřečoně, Záblatí, Pudlova, Šunychlu a Vrbice. Na severozápadě města vtéká řeka Olše do řeky Odry. Bohumín sousedí na východě s obcí Dolní Lutyní a na jihu s městem Rychvaldem. Ve městě aktivně působí fotbalové kluby FK Bospor Bohumín, FK Slovan Záblatí a TJ Viktorie Bohumín.
 • Český Těšín – Dvacetipětitisícové město v okrese Karviná na hranici s Polskem o rozloze téměř třicetpět kilometrů čtverečních. Český Těšín se skládá ze šesti částí. Dolního Žukova, Horního Žukova, Koňákova, Mistřovic, Mostů a Stanislavic. Hranici s polskem tvoří řeka Olše, která od sebe odděluje českou a polskou část v minulosti jednoho Těšína. Český Těšín sousedí na severu s obcí Chotěbuzí a na západě s obcí Těrlickem. Ve městě aktivně působí fotbalové kluby FK Český Těšín a TJ Slovan Horní Žukov.
 • Havířov – Sedmdesátitisícové město v okrese Karviná o rozloze přesahující třicet kilometrů čtverečních. Havířov se skládá z osmi částí. Bludovic, Dolní Datyně, Dolní Suché, Města, Podlesí, Prostřední Suché, Šumbarku a Životic. Havířovem protéká řeka Lučina. Havířov sousedí s Petřvaldem, Horní Suchou, Těrlickem a Horními Bludovicemi. Ve městě aktivně působí fotbalové kluby MFK Havířov, TJ Dolní Datyně, FK Gascontrol Havířov a TJ Slovan Havířov.
 • Karviná – Padesátipětitisícové okresní město na hranici s Polskem o rozloze téměř šedesáti kilometrů čtverečních. Karviná se skládá z devíti částí. Fryštát, Doly, Darkov, Ráj, Staré Město, Nové Město, Mizerov, Hranice a Louky. Městem protéká řeka Olše. Karviná sousedí na severu s obcí Petrovice u Karviné, na jihu s obcí Stonava a na západě s městem Orlová. Ve městě aktivně působí fotbalové kluby MFK Karviná a TJ Lokomotiva Louky.
 • Orlová – Třicetitisícové město v okrese Karviná o rozloze rovných dvacetpět kilometrů čtverečních zhruba na půli cesty mezi Karvinou a Ostravou. Orlová se skládá ze čtyřech městských částí – Město, Lazy, Poruba a Lutyně. Orlová sousedí na východě s Karvinou a na západě s Petřvaldem. Ve městě aktivně působí fotbalové kluby FK Slavia Orlová, TJ Slovan Orlová a TJ Baník Fučík Orlová.
 • Petřvald – Město v okrese Karviná s přibližně 7 tisíci obyvately o rozloze okolo 13 kilometrů čtverečních. Petřvald sousedí na severu s Rychvaldem, na východě s Orlovou, na jihu s Havířovem a na západě s Ostravou. Ve městě aktivně působí fotbalové kluby TJ Hepo Petřvald a SK Slavoj Petřvald.
 • Rychvald – Město v okrese Karviná s přibližně 7 tisíci obyvately o rozloze okolo 17 kilometrů čtverečních. Rychvald sousedí na severu s Bohumínem, na východě s Orlovou, na jihu s Petřvaldem a na západě s Ostravou. Ve městě aktivně působí fotbalový klub TJ Baník Rychvald.

Obce

Pod okres Karviná spadá 10 obcí – Albrechtice, Dětmarovice, Dolní Lutyně, Doubrava, Horní Bludovice, Horní Suchá, Chotěbuz, Petrovice u Karviné, Stonava a Těrlicko.

 • Albrechtice – Obec v okrese Karviná s přibližně 4 tisíci obyvately o rozloze okolo 13 kilometrů čtverečních. Albrechtice sousedí na severu se Stonavou, na východě s Chotěbuzí, na jihu s Těrlickem a na západě s Havířovem. V obci aktivně působí fotbalové kluby FK Baník Albrechtice a TJ Albrechtice u Českého Těšína.
 • Dětmarovice – Obec v okrese Karviná s okolo 4 tisíci obyvately o rozloze přibližně 14 kilometrů čtverečních. Dětmarovice sousedí na východě s městem Karviná, na jihu s městem Orlová a na západě s obcí Dolní Lutyně. V obci aktivně působí fotbalový klub SK Dětmarovice.
 • Dolní Lutyně – Obec v okrese Karviná s okolo 5 tisíci obyvately o rozloze přibližně 25 kilometrů čtverečních. Dolní Lutyně se skládá ze dvou obecních částí. Dolní Lutyně a Věřňovice, dřívě dvě samostatné obce sloučené v roce 1975. Část Dolní Lutyně se ještě dělí na části Střed, Zbytky, Výšina a Nerad. Dolní Lutyně sousedí na východě s obcí Dětmarovice, na jihu s městy Orlová a Rychvald a na západě s městem Bohumín. V obci aktivně působí fotbalové kluby TJ Sokol Dolní Lutyně a TJ Sokol Dolní Lutyně – Věřňovice.
 • Doubrava – Obec v okrese Karviná s okolo 1 tisícem obyvatel o rozloze přibližně 8 kilometrů čtverečních. Doubrava sousedí na východě s městem Karvinou a na západě s městem Orlovou. V obci aktivně působí fotbalový klub Baník OKD Doubrava.
 • Horní Bludovice – Obec v okrese Karviná s okolo 2 tisíci obyvately o rozloze okolo 9 kilometrů čtverečních. Obcí protéká řeka Lučina. Horní Bludovice sousedí na severu a na západě s městem Havířovem a na východě s obcí Těrlickem. V obci aktivně působí fotbalový klub FC Horní Bludovice.
 • Horní Suchá – Obec v okrese Karviná s okolo 5 tisíci obyvately o rozloze přibližně 10 kilometrů čtverečních. Horní Suchá sousedí na severu s městem Karviná, na východě s obcí Stonava, na jihu a západě s městem Havířov. V obci aktivně působí fotbalový klub TJ Depos Horní Suchá.
 • Chotěbuz – Obec v okrese Karviná s okolo 1 tisícem obyvatel o rozloze přibližně 10 kilometrů čtverečních. Chotěbuz sousedí na severu s městem Karviná a na jihu s městem Český Těšín. V obci aktivně nepůsobí žádný fotbalový klub.
 • Petrovice u Karviné – Obec v okrese Karviná s okolo 5 tisíci obyvately o rozloze přibližně 20 kilometrů čtverečních. Petrovice u Karviné se skládají ze čtyřech obecních části. Petrovice u Karviné, Dolní Marklovice, Prstná a Závada. Petrovice u Karviné sousedí na jihu s městem Karviná a na západě s městem Orlová. V obci aktivně působí fotbalové kluby TJ Lokomotiva Petrovice a TJ Internacionál Petrovice.
 • Stonava – Obec v okrese Karviná s okolo 2 tisíci obyvately o rozloze přibližně 14 kilometrů čtverečních. Stonava sousedí na severu a východě s městem Karviná, na jihu s obcí Albrechtice a na západě s obcí Horní Suchá. V obci aktivně působí fotbalový klub SK Stonava.
 • Těrlicko – Obec v okrese Karviná s okolo 4 tisíci obyvately o rozloze přibližně 25 kilometrů čtverečních. Těrlicko se skládá ze třech obecních částí. Dolní Těrlicko, Horní Těrlicko a Hradiště. Těrlicko sousedí na severu s obcí Albrechtice, na východě s městem Český Těšín a na západě s městem Havířov. V obci aktivně působí fotbalový klub FK Těrlicko.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *